پیچ سرمته

پیچ سرمته:

پیچ سرمته یا پیچ واشردار سرمته‌ای به پیچ‌های استوانه‌ای شکل اطلاق می‌شود. در راس این پیچ‌ها، مته‌ای قرار داده شده است که مهم‌ترین نقش را در پیچ ایفا می‌کند. زیرا به عنوان یک پیش رونده در سطح قطعه بدون استفاده از مته عمل می‌نماید. و این ویژگی موجب تسهیل و تسریع در فرایند کار می‌شود. خصوصیت دیگری که برای پیچ واشردار تسمه‌ای می‌توان عنوان کرد، وجود واشر پلاستیکی یا فلزی بر روی این پیچ‌ها است و موقع نصب، پیچ‌ها به صورت خودکار آب‌بندی شده و محل اتصال در برابر هر عامل خارجی عایق می‌شود. قسمت گل این پیچ‌ها، به صورت چهارسو یا شش گوش آچار خور طراحی شده است.

پیچ واشردار سرمته‌ای یکی از مهم‌ترین ابزارهای اتصال دهنده در صنعت به شمار می‌آید. از جمله در اتصال سقف‌های شیروانی و دیوارهای کاذب. در استفاده از این پیچ‌ها، به منظور سوراخ نمودن و نفوذ کردن در قطعه مورد نظر لازم است از مته برقی استفاده شود.

از آن‌جایی که یکی از کاربردهای مهم پیچ‌های سرمته در اتصال سقف‌های شیروانی است، از این‌رو، این پیچ‌ها به پیچ‌های شیروانی نیز معروف هستند.

پیچ‌های سرمته‌ای به لحاظ کاربرد به پیچ‌های خودکار شبیه هستند. سر پیچ سرمته‌ای تیز نبوده و به سر مته شبیه است. بنابراین، به هنگام ورود به هر نوع بافتی و با چرخیدن، حفره‌ای مناسب با سایز پیچ و شیارهایی مناسب با شیارهای روی بدنه پیچ ایجاد می‌کند. ولی پیچ خودکار، توانایی ورود به فلزات را دارا نیست. از این رو، برای اتصال شیروانی‌ها، و دیگر موارد مشابه حتما باید از پیچ سرمته‌ای استفاده نمود.

انواع پیچ سرمته‌ای عبارتند از:

پیچ سرمته‌ای واشردار ساده:

قسمت گل پیچ در این نوع پیچ‌ها، پیچ گوشتی‌خور و چهارسو است. از این رو برای بستن این پیچ، نیاز به سری پیچ‌گوشتی دو سو یا چهار سو است تا به عنوان رابط به دریل وصل شود.

پیچ سرمته‌ای بکسی واشردار :

پیچ سرمته‌ای بکسی واشردار را می‌توان یکی از پراستفاده‌ترین انواع پیچ‌های سرمته‌ای دانست.

پیچ سرمته‌ای تخت:

در این نوع پیچ، به دلیل مسطح بودن گل پیچ، گل پیچ در درون کار قرار می‌گیرد.

خرید پیچ سرمته‌ای:

عوامل متعددی در قیمت گذاری پیچ سرمته‌ای تاثیرگذار هستند، نرخ ارز، جنس و ابعاد پیچ، برند و شرکت تولید کننده و کیفیت پیچ، از جمله این عوامل است.

فروشگاه سالار با بیش از سه دهه فعالیت در حوزه تولید و توزیع محصولات پوششی، بهترین محصولات را با حداقل قیمت به شما مشتریان عزیز تقدیم می‌نماید.

مشتریان گرامی پس از انتخاب محصول مورد نظر خود، می‌توانند به‌منظور استعلام موجودی و قیمت آن و نیز خرید محصولات با شماره‌های ۵۵۶۴۶۵۲۲-۰۲۱، ۷۷۷۸۱۳۶۸-۰۲۱، ۰۹۱۲۱۸۳۱۵۳۸ تماس حاصل نمایند.  

∗امکان ارسال سریع محصولات به تهران و کرج∗

∗امکان ارسال محصولات توسط باربری به دیگر شهرها∗

LinkedIn
Telegram
WhatsApp