توری مرغی:

یکی دیگر از انواع توری‌ها، توری مرغی است. توری مرغی یک نوع توری نازک، فلزی و کم وزن است که به شکل شش ضلعی تولید می‌شود. این نوع توری‌ها از نظر نوع مفتول به کار رفته در آن‌ها، به دو نوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تقسیم می‌شوند. توری مرغی با جنس گالوانیزه گرم، اکثرا ساخت ایران است. جنس توری تولید ایران به علت استفاده از مفتول‌های باکیفیت از نوع خارجی آن بهتر است و قیمت بالاتری نسبت به گالوانیزه سرد دارد. در پروژه‌های طولانی مدت استفاده از گالوانیزه گرم و در پروژه‌های کوتاه مدت استفاده از گالوانیزه سرد مناسب‌تر است.

توری مرغی در چشمه‌ها، اندازه‌ها، ابعاد و ضخامت‌های مختلف و در دو نوع توری مرغی پلاستیکی و توری گالوانیزه فلزی تولید می‌شود.

توری گالوانیزه فلزی:

این نوع توری از مفتول‌هایی ساخته شده که منجر به استحکام و مقاومت بالای آن‌ها نسبت به نوع پلاستیکی آن می‌شود. ضخامت مفتول گالوانیزه از 20 تا 25 میکرون است که در چشمه‌ها 1 و 3/4 اینچ تولید می‌شود. توری مرغی در عرض‌های 90، 100، 120، 150 و 180سانتی‌متر در بازار موجود است.

یکی از پرکاربردترین انواع توری‌ها، توری مرغی با چشمه 3/4 است. و به دلیل مقاومت بالا، یکی از بهترین محصولات برای حصارکشی به شمار می‌آید.

فرایند تولید توری مرغی:

ابتدا سیم‌های گالوانیزه در دستگاه‌های مخصوص بافت توری قرار می‌گیرند، سپس براساس ابعاد و اندازه‌ای که از قبل تعیین شده، به وسیله دستگاه پیچ خورده و باعث به وجود آمدن چشمه‌های شش ضلعی (زنبوری) توری مرغی می‌شوند. در ادامه، توری بافته شده را توسط رول جمع کن جمع نموده، و انتهای توری را با قیچی برش می‌دهیم. در انتها و به منظور بسته‌بندی، با استفاده از دستگاه رول، اقدام به وکیوم توری‌های آماده شده می‌نماییم. نهایتا، مشخصات توری شامل ابعاد و وزن چاپ شده در برگه را روی نایلون بسته‌بندی می‌چسبانیم و بدین صورت توری مرغی آماده شده و وارد بازار می‌شود.

انواع توری گالوانیزه فلزی:
توری پرسی:

توری پرسی از پرس کردن سیم‌ها روی یک‌دیگر و ایجاد چشمه‌های مربع و مستطیلی شکل، تشکیل می‌شود. در این نوع توری سیم‌ها به هم جوش نمی‌خورند، امکان تغییر در اندازه آن‌ها وجود دارد و در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. بافت حصیری، بافت حصیری موج‌دار و توری موج‌دار هلندی از انواع توری پرسی به شمار می‌آیند.

توری حصاری یا فنس فلزی:

با سیم‌های بافته شده به شکل قلاب به هم‌دیگر، چشمه‌های لوزی تشکیل شده و توری حصاری تولید می‌شود. بیشترین کاربرد این نوع توری در حصارکشی و جداسازی محوطه‌ها است.

توری مش:

توری مش در دو نوع سیم‌های ساده و آج‌دار و در ضخامت‌های 6 الی 12 میلی‌متری تولید می‌شوند. مفتول‌های این نوع توری از مفتول‌های توری مرغی و گابیون ضخیم‌تر است. پرکاربردترین نوع توری مش در ضخامت 8 میلی‌متر است و در بتن‌ریزی، ساخت تونل‌ها و … کاربرد دارند.

توری سنگی یا گابیون:

توری گابیون از نظر ساختار مشابه توری مرغی است، ولی سیم مفتول به کار رفته در گابیون از ضخامت بیشتر و در نتیجه از مقاومت بالایی برخوردار است. به توری قفس بزرگ و توری سنگی نیز شناخته می‌شود. زیرا در ایجاد دیوارهای سنگی، در صنعت سد سازی و محصور کردن سنگ‌ها کاربرد دارند.

توری پلاستیکی:

توری پلاستیکی یکی از انواع توری‌ها است که در فرایند بافندگی تولیدمی‌شود و اغلب در حصارکشی‌ها از آن استفاده می‌شود. این نوع توری، در متراژ، ضخامت، اندازه چشمه، رنگ‌بندی و وزن‌های متفاوت تولید می‌شود.

توری پلاستیکی از مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار است. وجود یووی در این توری‌ها باعث افزایش مقاومت آن‌ها در برابر نور خورشید و نیز نرم‌تر شدن آن‌های می‌گردد.

این توری‌ها در انواع توری حصاری پلاستیکی، توری مرغی پلاستیکی، توری بسته‌بندی و توری محافظ در بازار موجود هستند.

نکته‌ای که حائز اهمیت است، کیفیت مواد به کار رفته در تولید توری پلاستیکی است. برخی مواقع ممکن است در تولید این توری‌ها از مواد بازیافتی استفاده شود که این امر منجر به تولید توری بی‌کیفیت و کاهش مقاومت آن خواهد شد.

فروشگاه سالار
کاربردهای توری پلاستیکی:

← ممانعت از ورود حشرات در ساختمان‌ها؛

← کاربرد در صنعت کشاورزی؛ مانند کمک به روند رشد در گیاهان و گل‌ها، حصارکشی در زمین‌های کشاورزی، حفاظت از درختان در برابر حیوانات؛

← استفاده در صنعت ساختمان؛ مانند تهیه تزئینات گچی و گچ‌بری در ساختمان‌ها و کمک به استحکام دیوارها.

کاربردهای توری مرغی:

← کاربرد در صنعت ساختمان‌سازی از جمله؛ گچ‌کاری، پوشش ستون‌ها، محافظ جهت جلوگیری از پرت شدن اشیا به پایین (توری جان پناه)، زیرسازی کاشی؛

← در حصارکشی جهت نگهداری دام و طیور و جداسازی آن‌ها؛

← در پوشش سقف سالن‌ها و سوله به‌منظور نگهداشت عایق؛

← کاربرد در تضعیف امواج رادیویی یا جلوگیری از آن‌ها؛

← و استفاده در برداشت و نگهداری محصولات کشاورزی.

مزایا و ویژگی‌های توری پلاستیکی:

⇐ قیمت مناسب و مقرون به‌صرفه بودن؛

⇐ مقاوم در برابر آب و آب و هوای شرجی؛

⇐ ضد خوردگی و زنگ‌زدگی؛

⇐ برخورداری از مقاومت و استحکام خوب؛

⇐ سازگاری با محیط‌زیست و عدم آسیب به جانداران؛

⇐ مقاوم در برابر نور خورشید؛

⇐ نصب آسان.

مزایا و ویژگی‌های توری مرغی:

⇐ قیمت به صرفه؛

⇐ وزن سبک؛

⇐ ضد خوردگی و زنگ زدگی؛

⇐ تسریع و تسهیل در اجرا و پیاده‌سازی؛

⇐ راحتی در حمل و جابه‌جایی؛

⇐ برخورداری از انعطاف بالا؛

⇐ امکان تهویه مناسب؛

⇐ مناسب در پرورش حیوانات و گیاهان؛

⇐ عدم آسیب‌رسانی به حیوانات.

قیمت توری پلاستیکی:

توری پلاستیکی معمولا در عرض‌های مختلف و در چشمه‌های لوزی (چهارگوش) و زنبوری (شش گوش) و پنج ضلعی در بازار موجود است که براساس متراژ و اندازه چشمه قیمت‌گذاری می‌شود. هرچه اندازه چشمه توری بزرگ‌تر باشد ضخامت توری بیشتر خواهد بود، و افزایش ضخامت توری منجر به افزایش قیمت آن خواهد شد. نیز کیفیت پلاستیک به کار رفته در تولید توری و میزان یووی موجود در آن از دیگر فاکتورهای تعیین قیمت است.

نحوه خرید توری پلاستیکی:

فروشگاه سالار با بیش از سه دهه فعالیت پررنگ در زمینه تولید و توزیع انواع محصولات پوششی آماده ارائه خدمات به مشتریان ارجمند است.

مشتریان گرامی پس از انتخاب محصول مورد نظر خود، می‌توانند به‌منظور استعلام موجودی و قیمت آن و نیز خرید محصولات با شماره‌های ۵۵۶۴۶۵۲۲-۰۲۱، ۷۷۷۸۱۳۶۸-۰۲۱، ۰۹۱۲۱۸۳۱۵۳۸ تماس حاصل نمایند.  

∗امکان ارسال سریع محصولات به تهران و کرج∗

∗امکان ارسال محصولات توسط باربری به دیگر شهرها∗


 
قیمت توری مرغی:

اندازه چشمه‌ها، ضخامت توری، نوع مفتول، وزن توری، نوع مفتول سرد و گرم، ابعاد توری از عوامل تاثیرگذار بر تعیین قیمت توری مرغی هستند.

هر چه اندازه چشمه‌های توری بزرگ‌تر و ضخامت مفتول زیاد باشد، ضخامت و وزن توری افزایش می‌یابد و به تبع آن قیمت توری نیز افزایش پیدا می‌کند.

نحوه خرید توری مرغی:

جهت خرید توری مرغی و انواع دیگر توری‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه سالار در تماس باشید و از مشاوره‌های رایگان همکاران ما بهره‌مند شوید.

مشتریان گرامی پس از انتخاب محصول مورد نظر خود، می‌توانند به‌منظور استعلام موجودی و قیمت آن و نیز خرید محصولات با شماره‌های ۵۵۶۴۶۵۲۲-۰۲۱، ۷۷۷۸۱۳۶۸-۰۲۱، ۰۹۱۲۱۸۳۱۵۳۸ تماس حاصل نمایند.  

∗امکان ارسال سریع محصولات به تهران و کرج∗

∗امکان ارسال محصولات توسط باربری به دیگر شهرها∗

LinkedIn
Telegram
WhatsApp