سازه‌های آلومینیومی

گرده ماهی، گرده ماهی لاسیتک‌خور و کاربرد آن‌ها:

پروفیل گرده ماهی یک سازه آلومینیومی است که در نصب ورق‌های پلی‌کربنات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، این محصول به‌منظور پوشاندن بخش‌های انتهایی، فضاهای میانی و یا محل اتصال دو محصول مثل کف‌پوش، پارکت، موکت و پادری و یا دیگر بخش‌هایی که خطوط قطع و وصل دو محصول به هم‌دیگر، ظاهر زیبایی ندارند، کاربرد دارد. این پروفیل، افزون بر کاربردهای ذکر شده در بالا، موجب افزایش استحکام سازه نهایی می‌شود. پوشاندن گوشه دیوار و درزهای شیشه و ساختمان از دیگرکاربردهای پروفیل گرده ماهی است.

گرده ماهی به شکل نیم دایره در بازار موجود است و همین شکل ظاهری منجر به زیبایی در شکل نهایی کار و راحتی در نصب و استفاده از آن‌های می‌شود. گرده ماهی در عرض‌های 3 و 5 سانتی‌متر تولید می‌شود.

استفاده از چسب آکواریوم یا پیچ و رول‌پلاک دو روش نصب پروفیل گرده ماهی هستند.

قیمت گرده ماهی:

فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت گرده ماهی آلومینیومی نقش دارند. از جمله این فاکتورها، می‌توان به طول و متراژ آن‌ها اشاره نمود.

نبشی و کاربردهای آن:

یکی از پرکاربردترین مصالح در صنابع مختلف را می‌توان پروفیل نبشی به شمار آورد. این پروفیل از دو ضلع عمود بر هم و در جنس‌های مختلفی از فلزات (مانند آلومینیوم، آهن، فولاد و استیل) ساخته می‌شود و دو ضلع آن با هم زاویه 90 درجه تشکیل می‌دهند. نیز برای نشان دادن آن از حرف L استفاده می‌شود. پروفیل نبشی در انواع آلومینیوم، گالوانیزه و استیل در بازار موجود هستند.

پروفیل نبشی آلومینیوم:

این نوع نبشی دارای خاصیت ضد زنگ زدگی، امکان جوشکاری و وزن سبک است که در سه نوع آنودایز، خام و رنگ شده در بازار ارائه می‌شوند.

پروفیل نبشی استیل:

از این نوع نبشی‌ها در محیط‌های باز و در معرض زنگ زدگی استفاده می‌شود.

پروفیل نبشی گالوانیزه:

نبشی گالوانیزه از ترکیب آهن و روی ساخته می‌شود. این نبشی نیز در محیط‌های با احتمال زنگ زدگی و خوردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وزن نبشی با توجه به سایز نبشی و وزن شاخه متغیر خواهد بود. سایز نبشی براساس اندازه ضلع آن بیان می‌شود. برای مثال مفهوم نبشی 4 این است که اندزه بال آن 4 سانتی‌متر یا 40 میلی‌متر است.

پروفیل‌های نبشی از لحاظ شکل به دو نوع نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی تقسیم می‌شوند. اگر طول دو ضلع نبشی با هم مساوی باشد به آن نبشی بال مساوی، و در صورتی که طول بال‌ها نبشی با هم برابر نباشند به آن نبشی بال نامساوی گفته می‌شود.

پروفیل نبشی پرسی و پروفیل نبشی فابریک نوع دیگر از دسته‌بندی نبشی‌ها از لحاظ فرایند تولید هستند. نبشی فابریک از ابتدا، به صورت نبشی از دستگاه تولید استخراج می‌شود مانند پروفیل نبشی آلومینیومی، در حالی که نبشی پرسی از خم کردن ورق به دست می‌آید و عموما جنس فولادی دارد.

در نام‌گذاری نبشی توجه به طول بال یا اندازه اضلاع و ضخامت آن ضروری است. و در نمایش آن، ابتدا حرف L نشان داده می‌شود، که دو عدد نخست طول و عرض بال‌ها هستند و عدد سوم نشان دهنده ضخامت هر بال نبشی است.

کاربردهای پروفیل نبشی:

← کاربرد در صنایع هواپیمایی و خودروسازی؛

← کاربرد در اتصالات عمرانی مانند اتصالات پل‌ها به ستون‌ها، اتصال ستون‌ها به صفحات فونداسیون؛

← استفاده در نبشی لب پله؛

← استفاده در لولای درها و پنجره‌ها؛

← به‌کارگیری در ساخت قفسه‌های آهنی؛

← ساخت خرپا و ستون‌ها در اسکلت‌های فلزی؛

← کاربرد در ساخت پایه به منظور استفاده  در تجهیزات پزشکی.

سپری و کاربردهای آن:

پروفیل سپری یکی دیگر از پرکاربردترین سازه‌ها در صنایع است. به دلیل شکل ظاهری آن که شبیه به حرف T است، به پروفیل T نیز معروف است. پروفیل سپری از دو قسمت جان و بال تشکیل شده است. سپری را نباید با نبشی اشتباه گرفت. 

این محصول به دو صورت فابریک و پرسی تولید می‌شود. سپری‌ها در جنس‌های آلومینیوم، آهن، مس، استیل، و برنج در بازار موجود هستند.

سپری آلومینیومی:

این نوع سپری در مصارف روکاری، قفسه‌های آشپزخانه و حمام بیشترین کاربرد را دارند، زیرا نسبت به نوع آهنی آن از استحکام و مقاومت کمتری برخوردار است. این نوع سپری نیز به دو صورت پرسی و فابریک و به دو شکل لبه‌تیز و لبه گرد تولید می‌‌شوند.

سپری آهنی پرسی:

در این نوع سپری، با تقسیم تیرآهن به دو قسمت، هر طرف آن را به یک سپری تبدیل می‌کنند.

سپری آهنی فابریک

سپری‌های آهنی که از پرکاربردترین انواع سپری‌ها به شمار می‌آید را براساس شکل ظاهر نیز به سه نوع سپری‌هایی با اضلاع مساوی (عرض و ارتفاع برابر)، سپری‌هایی با اضلاع نامساوی (ارتفاع نصف عرض) و سپری‌هایی با ارتفاع زیاد تقسیم می‌کنند.

در صورت نیاز به اتصالات قوی، تیرآهن‌های بزرگ را از وسط برش می‌دهند تا ضخامت لازم را برای سپری ایجاد نمایند.

کاربردهای پروفیل سپری:

← کاربرد فراوان در صنعت سد سازی؛

← کاربرد در افزایش پایداری سقف‌های کاذب؛

← استفاده برای ساخت در و پنجره؛

← در اتصال پل‌ها به ستون‌ها؛

← در ساخت گاردریل؛

← استفاده در زیرساخت‌های فلزی موردنیاز در پروژه‌های عمرانی؛

← کاربرد در سازه‌های گلخانه‌ای؛

← کاربرد در استحکام اسکلت سازه‌ها.

ناودانی:

پروفیل ناودانی از یک جان و دو بال عمود بر آن تشکیل شده است و شکل ظاهری آن شبیه حرف U انگلیسی است. این ناودانی کاربردهای صنعتی متعددی دارد.

کاربردهای پروفیل ناودانی:

← تولید سکوها و سازه‌ها؛

← کاربرد در تولید تجهیزات ترافیکی از جمله پایه گاردریل؛

← به‌کارگیری در ساخت اسکلت‌های فلزی ماشین آلات سنگین؛

← استفاده در چارچوب در و پنجره؛

← کاربرد در خرپاهای و ستون‌های ساختمان‌ها؛

← استفاده به عنوان تیر حمال در نمای ساختمان‌ها؛

← کاربرد در تاسیسات دریایی.

پروفیل ناودانی را از لحاظ فرایند تولید به دو نوع ناودانی پرسی و ناودانی فابریک تقسیم می‌کنند. در نوع پرسی آن، به علت فشار پرس در محل اتصال جان به بال‌ها، از ضخامت کمتری برخوردار است، ولی به دلیل صاف بودن لبه‌ها و ابعاد دقیق کاربرد فراوانی دارد. 

ناودانی سبک و ناودانی سنگین دسته‌بندی دیگری است که از جهت وزن برای ناودانی‌ها در نظر می‌گیرند.

پروفیل ناودانی از نظر شکل ظاهری در دو دسته ناودانی ساده و ناودانی مشبک قرار می‌گیرد. ناودانی ساده در اتاق کامیون‌ها و چارچوب‌ها بیشترین کاربرد را دارد. وجود حفره‌ها روی بال و جان ناودانی مشبک استفاده از آن در ساخت قفسه‌ها و انجام کارهای تاسیساتی و بستن پیچ و مهره را تسهیل می‌نماید.

مزایای استفاده از ناودانی:

⇐ دوام و عمر طولانی؛

⇐ تحمل بالا در برابر ضربه؛

⇐ سرعت نصب بالا؛

⇐ مقاومت بسیار بالا؛

⇐ اشغال کم فضا.

قیمت ناودانی تاثیرپذیر از قیمت فولاد و آهن، ابعاد، وزن، شکل ظاهری، روش تولید و … است.

اچ پلی‌کربنات و کاربرد آن:

پروفیل اچ یا اچ پلی‌کربنات یکی دیگر از سازه‌های آلومینیومی است که برای اتصال ورق‌های پلی‌کربنات از سمت طول آن‌ها به یک‌دیگر کاربرد دارد. این پروفیل همان‌طور که از نامش پیداست به شکل اچ انگلیسی است.

برش پروفیل اچ پلی‌کربنات بسیار آسان است. این پروفیل‌ها نباید پیچ شوند و صرفا روی دو ورق چفت می‌شوند.

خرید سازه‌های آلومینیومی:

فروشگاه سالار با بیش از سه دهه فعالیت تولیدی و توزیعی در حوزه محصولات پوششی، انواع سازه‌های آلومینیومی شامل گرده ماهی، گرده ماهی لاستیک‌خور، اچ پلی‌کربنات، نبشی، سپری، ناودانی و انواع دیگری از محصولات را با نازل‌ترین قیمت‌ها و بالاترین کیفیت‌ها به شما مشتریان ارجمند ارائه می‌نماید.

مشتریان گرامی پس از انتخاب محصول مورد نظر خود، می‌توانند به‌منظور استعلام موجودی و قیمت آن و نیز خرید محصولات با شماره‌های ۵۵۶۴۶۵۲۲-۰۲۱، ۷۷۷۸۱۳۶۸-۰۲۱، ۰۹۱۲۱۸۳۱۵۳۸ تماس حاصل نمایند.  

∗امکان ارسال سریع محصولات به تهران و کرج∗

∗امکان ارسال محصولات توسط باربری به دیگر شهرها∗

توری
LinkedIn
Telegram
WhatsApp