ایرانیت سیمانی (پنکوسیم)

ورق ایرانیت سیمانی (پنکوسیم):

ایرانیت‌ها براساس نوع مواد اولیه در سه نوع سیمانی (پنکوسیم)، پلاستیکی (فایبرگلاس) و فلزی (گالوانیزه) و در دو شکل ساده و موج‌دار تولید می‌شوند.

ایرانیت سیمانی یکی از مطرح‌ترین انواع ایرانیت به شمار می‌آید. از این ورق‌ها می‌توان به عنوان مصارف پوششی برای انواع سقف‌ها و دیوارها، ساخت شیروانی، ساخت اتاقک و … استفاده کرد. از ورق‌های ایرانیت سیمانی نباید در زیرزمین‌ها مورد استفاده قرار دارد، زیرا وزن خاک‌ها می‌تواند منجر به تخریب این ورق‌ها شود.

فرآیند تولید ایرانیت سیمانی (پنکوسیم):

پنکوسیم ماده‌ای است که از ترکیب سیمان و پنبه نسوز به‌وجود می‌آید. در تولید این ماده، پنبه و بتن را با نسبت 3 به 7 را آماده کرده و سپس 10 برابر بتن، آب را ترکیب کرده و با استفاده از یک همزن، سیمان را به مایع روان تبدیل می‌کنند. در ادامه، دوغاب تشکیل شده را آبکش کرده و آن را به شکل خمیر درمی‌آورند تا آماده قالب‌گیری شود. در این قسمت، با توجه به نوع ایرانیت از قالب‌های متفاوتی استفاده می‌شود. پنکوسیم‌ها به سه شکل صاف، موج‌دار و لوله‌ای در بازار موجود هستند. و برای اتصال آن‌ها باید از پیچ و مهره استفاده نمود.

در بیان تفاوت‌های پنکوسیم و ورق‌های فایبرگلاس می‌توان به این موارد اشاره نمود: پنکوسیم برخلاف فایبرگلاس منعطف نیست، و نیز مقاومت بیشتری نسبت به فایبرگلاس دارد.

*ابعاد ایرانیت سیمانی: این ورق‌ها در عرض یکسان 1 متر و 10 سانتی‌متر (1/10) تولید می‌شوند، ولی طول‌های مختلفی را دارا هستند که عبارتند از: 1/25، 1/50، 1/75، 2، 2/50، و 3.*

کاربرد ایرانیت سیمانی (پنکوسیم) موج‌دار - 2
کاربردهای ورق ایرانیت سیمانی (پنکوسیم):

← مصارف پوششی مختلف مانند پوشش سقف‌ها مثل سقف سوله‌ها، دیوارها، ساخت شیروانی؛

← کاربرد در ساخت انباری؛ 

← به‌کارگیری در ساخت اتاقک.

مزیت‌ها و ویژگی‌های ایرانیت سیمانی (پنکوسیم):

⇐ غیرقابل انعطاف؛

⇐ وزن بیشتر نسبت به ایرانیت پلاستیکی (فایبرگلاس)؛

⇐ جایگزین بسیار مناسب برای پوشش سقف به‌ویژه جایگزین برای ایزوگام و قیرگونی؛

⇐ برخورداری از استحکام مناسب؛

⇐ مقرون به صرفه بودن.

*جذب رطوبت، تغییر رنگ دادن در برابر تابش نور خورشید، عدم انعطاف پذیری و به تبع آن شکننده بودن این ورق‌ها را از جمله معایب ایرانیت سیمانی می‌توان به شمار آورد.

قیمت ایرانیت سیمانی (پنکوسیم):

مواد اولیه برخی از ایرانیت‌ها وارداتی بوده و قیمت آن‌ها متاثر از تغییرات نرخ ارز است. نیز برند تولید کننده ایرانیت، کیفیت و متراژ کار بر قیمت ایرانیت‌ها تاثیرگذار هستند.

در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص انواع ایرانیت‌ها و خرید آن‌ها می‌توانید با ما در تماس باشید.

نحوه خرید ایرانیت سیمانی (پنکوسیم):

مشتریان گرامی پس از انتخاب محصول مورد نظر خود، می‌توانند به‌منظور استعلام موجودی و قیمت آن و نیز خرید محصولات با شماره‌های ۵۵۶۴۶۵۲۲-۰۲۱، ۷۷۷۸۱۳۶۸-۰۲۱،  ۰۹۱۲۱۸۳۱۵۳۸ تماس حاصل نمایند.  

∗امکان ارسال سریع محصولات به تهران و کرج∗

∗امکان ارسال محصولات توسط باربری به دیگر شهرها∗

ایرانیت
پشم سنگ
LinkedIn
Telegram
WhatsApp