ورق فایبر گلاس (ایرانیت پلاستیکی)

ورق فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی):

ورق‌های فایبر گلاس ورق‌هایی هستند که به نام ایرانیت پلاستیکی نیز شناخته می‌شوند. این ورق‌ها از ترکیب الیاف شیشه با مواد پلیمری تولید می‌شوند. در این ترکیب، از الیاف شیشه برای خاصیت تقویت‌کنندگی و از مواد پلیمری برای خاصیت چسبانندگی و مواد زمینه استفاده می‌شود.

ورق‌های فایبرگلاس به دو صورت صاف و کرکره‌ای در بازار موجود هستند. و وزن سبک این ورق‌ها باعث کاربردهای گسترده آن‌ها در صنایع شده است.

اپوکسی، وینیل استر، و پلی‌استر، از انواع رزین‌هایی هستند که در تولید ورق‌های فایبرگلاس مورد استفاده قرار می‌گیرند. این رزین‌ها باعث دسته‌بندی‌های مختلف در ورق‌های فایبرگلاس می‌شود. این نوع رزین‌ها ویژگی‌های متعددی دارند، از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: رزین اپوکسی مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و حرارت بالا دارد. رزین وینیل استر از مقاومت خوبی در برابر خوردگی برخوردار است. ولی پلی‌استر غیراشباع، رزینی است که در برابر خوردگی عملکرد ضعیفی دارد و از طرفی رایج‌ترین رزین مورد استفاده در ساخت فایبرگلاس به شمار می‌آید.

رزین در تولید کامپوزیت‌ها، نسبت به دیگر مواد استفاده بیشتری دارند. رزین به عنوان تثبیت‌کننده محل الیاف و نیز در صورت اعمال نیرو و فشار زیاد به قطعه باعث تغییر شکل و تقسیم این نیرو در تمام سطح می‌شود.

انواع ورق‌های فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی)

به طور کلی ورق‌های فایبرگلاس را می‌توان در دو نوع دسته‌بندی نمود:

دسته‌بندی اول براساس وزن است و بین 300 تا 1200 گرم را شامل می‌شود که با فاصله‌های 150 گرمی، شامل وزن‌های 300 گرمی، 450 گرمی، 600 گرمی، 750 گرمی، 900 گرمی و در نهایت 1200 گرمی تولید می‌شوند.

دسته‌بندی دوم براساس مدل است که شامل موج سینوسی، موج ذوزنقه‌ای، موج ریز، موج ایرانیت و گلدار است.

همان‌طور که در بالا ذکر شد، یکی از ترکیبات اصلی ورق فایبرگلاس، پشم شیشه است. در تولید این ورق‌ها از 3 نوع الیاف پشم شیشه استفاده می‌شود که عبارتند از: 

الیاف سوزنی: این نوع الیاف‌ها وزن، قیمت، و استحکام و مقاومت نسبتا پایینی نسبت به انواع دیگر الیاف‌ها دارند.

الیاف حصیری: این نوع الیاف‌ها باعث استحکام و مقاومت بالای ورق‌های فایبرگلاس می‌شوند. و وزن و قیمت بیشتری را نیز دارند.

ترکیب الیاف سوزنی و حصیری: اغلب تولید‌ی‌‌ها و کارخانه‌های فایبرگلاس از این نوع ترکیب الیاف‌ها در تولید ورق‌های خود استفاده می‌کنند. از مزیت ترکیب این دو نوع الیاف، می‌توان به استحکام خوب ورق‌های فایبرگلاس، قیمت مناسب و وزن سبک آن‌ها اشاره کرد.

*ابعاد ورق‌های فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی): ورق‌های فایبرگلاس با طول 27 متر و در عرض‌های 1متر، 1/25، 1/50، 1/75، 2، 2/25، 2/50، و 3 متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند.*

*رنگ‌بندی ورق‌های فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی): این ورق‌ها اغلب در رنگ‌های صدفی، شیری، و زرد تولید می‌شوند. دیگر رنگ‌ها به درخواست مشتریان امکان تولید سفارشی دارند.*

کاربرد ایرانیت پلاستیکی (فایبرگلاس)
کاربردهای ورق فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی):

← قطعه‌سازی در صنایع هوایی و دفاعی؛

← کاربردهای متعدد در صنعت ساختمان‌سازی مانند: پارکینگ‌ها، سایبان پنجره‌ها، سایبان بالای درب‌ها،  نورگیر سالن‌ها، کابینت‌ها، تزئینات مغازه‌ها، طراحی داخل ساختمان و …؛

← کاربرد در مکان‌های نورلازم همراه با پوشش مانند پوشش سقف یا بدنه و یا دیگر کاربردها در گلخانه‌ها و سوله‌ها؛

← ساخت مخازن سپتیک؛

← قطعه‌سازی در صنایع دریایی مانند اسکله‌ها: با توجه به شوری آب دریاها، اسکله‌ها دچار خوردگی و پوسیدگی می‌شوند. فایبرگلاس حفاظت خوبی در برابر این زنگ‌زدگی‌ها و خوردگی‌ها دارد؛

← حفاظت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی در برج‌های خنک‌کننده: به دلیل رطوبت بالای برج‌های خنک‌کننده زنگ‌زدگی و پوسیدگی زیادی در آن‌ها ایجاد می‌شود. ورق‌های فایبرگلاس با ویژگی‌های خاص خود، محافظت خوبی از برج‌ها در برابر این عوامل دارند؛

← و کاربردهای بسیار گسترده در دیگر صنایع.

مزیت‌ها و قابلیت‌های ورق فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی):

⇐ وزن سبک؛

⇐ استحکام و مقاومت بالا؛

⇐ عایق الکتریکی مناسب؛

⇐ غیرقابل اشتعال؛

⇐ مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی؛

⇐ دارا بودن صرفه اقتصادی؛

⇐ رسانای حرارتی پایین؛

⇐ و امکان تولید در اشکال و طرح‌های مختلف.

*نیز از نکات منفی این ورق‌ها می‌توان به مقاومت کم در برابر بادهای شدید به دلیل وزن پایین آن‌ها و نیز تولید صدای زیاد در برابر بارندگی همچون باران و تگرگ.*

کاربرد فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی)
نحوه خرید ورق فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی):

فروشگاه سالار ورق‌های فایبرگلاس را در ابعاد مختلف و به صورت رولی در دو طرح صاف و کرکره‌ای به فروش می‌رساند. مشتریان گرامی پس از انتخاب محصول مورد نظر خود، می‌توانند به‌منظور استعلام موجودی و قیمت آن و نیز خرید محصولات با شماره‌های ۵۵۶۴۶۵۲۲-۰۲۱، ۷۷۷۸۱۳۶۸-۰۲۱، ۰۹۱۲۱۸۳۱۵۳۸ تماس حاصل نمایند.

∗امکان ارسال سریع محصولات به تهران و کرج∗

∗امکان ارسال محصولات توسط باربری به دیگر شهرها∗

قیمت ورق فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی):

قیمت ورق‌های فایبرگلاس یا ایرانیت پلاستیکی به صورت متر مربع محاسبه می‌شود. بدین‌صورت که حاصل‌ضرب طول و عرض سفارش مشتری در قیمت فایبرگلاس ضرب می‌شود تا قیمت فایبرگلاس خریداری شده به دست بیاید.

شما مشتریان گرامی به منظور خرید ورق‌های فایبرگلاس (ایرانیت پلاستیکی) با کمترین قیمت و بهترین کیفیت می‌توانید با ما در تماس باشید.

LinkedIn
Telegram
WhatsApp