پشم سنگ

پشم سنگ:

پشم سنگ‌ها یکی از شناخته شده‌ترین عایق‌های صوتی – حرارتی هستند. پشم سنگ رولی (پتویی)، پشم سنگ تخته‌ای (پانلی)، پشم سنگ توری‌دار یا پتویی و پشم سنگ عایق لوله از انواع دسته‌بندی پشم سنگ‌ها به شمار می‌آیند و در ضخامت‌ها، اندازه‌ها و دانسیته‌های مختلف وجود دارند. هر چه دانسیته پشم سنگ بیشتر باشد، عایق حرارتی بهتری به حساب می‌آید.

در فرایند عایق‌کاری حرارتی، افزون بر به کار بردن ضخامت‌های بالای پشم سنگ، نیاز است از پشم سنگ‌ها با دانسیته بالا نیز استفاده شود.

در فرایند عایق‌کاری صوتی، لزومی به استفاده از پشم سنگ با دانسیته بالا نیست، و ضخامت پشم سنگ عامل مهم تعیین کننده میزان جذب و دفع صدا است.

تفاوت پشم سنگ و پشم شیشه:

مهم‌ترین تفاوت پشم سنگ و پشم شیشه را می‌توان در مقاومت حرارتی آن‌ها دانست. پشم سنگ حداکثر دمای عملکرد 750 درجه سانتی‌گراد را داراست، ولی این حداکثر دما برای پشم شیشه 250 درجه سانتی‌گراد است.

از این‌رو، می‌توان نتیجه گرفت، چگالی پشم سنگ نسبت به پشم شیشه بیشتر است و می‌تواند عایق صوتی بهتری باشد.

 

انواع پشم سنگ:

پشم سنگ رولی (لحافی): 

این نوع پشم سنگ‌ها به شکل رول تولید و اغلب با روکش آلومینیوم محافظت می‌شوند. رول‌ها در اندازه‌های 10 در 1/2 متر به بازار عرضه می‌گردند. کاربرد پشم سنگ رولی اغلب در عایق نمودن لوله‌ها . سقف سوله‌ها است. دانسیته پشم سنگ رولی از 25 الی 60 کیلوگرم بر مترمکعب است و در ضخامت‌های 3 تا 8 سانتی‌متر تولید می‌شود.

پشم سنگ لحافی در سه نوع؛ پشم سنگی فویل‌دار (آلومینیومی)، پشم سنگ کاغذی، و پشم سنگ بدون روکش در بازار موجود هستند.

پشم سنگ تخته‌ای (پانلی):

این پشم سنگ‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست، به شکل تخته‌ای تولید می‌شوند. اندازه این ورق‌ها 0/6 در 1/2 متر است و عموما در عایق‌سازی کف، سقف و دیواره‌ها کاربرد دارند. دانسیته پشم سنگ تخته‌ای از 50 الی 150 کیلوگرم بر مکعب و ضخامت آن‌ها از 3 الی 10 سانتی‌متر است.

پشم سنگ تخته‌ای در دو نوع دارای فویل و بدون فویل تولید می‌شود.

پشم سنگ پتویی (توری‌دار):

پشم سنگ پتویی در رول‌های 5 در 1/2 متر تولید می‌شود و یک طرف آن تور قرار می‌گیرد. درصد انتقال پایین حرارت و بالا بودن چگالی آن نسبت به نوع لحافی منجر به کاربردهای متعدد پشم سنگ پتویی شده است. دانسیته پشم سنگ پتویی از 50 الی 150 کیلوگرم بر مترمکعب است و در ضخامت‌های 3 الی 10 سانتی‌متر وجود دارند. 

طول این پشم سنگ‌ها در ضخامت‌های بالا به منظور بسته‌بندی راحت و بهتر از 5 به 3 متر کاهش می‌یابد. نیز این نوع پشم سنگ‌ها نسبت به انواع دیگر، کاربرد کمتری دارند.

پشم سنگ عایق لوله (پیش ساخته لوله‌ای):

این نوع پشم سنگ به منظور عایق نمودن لوله‌ها به کار می‌رود. ظاهر آن مانند لوله است و از وسط برش می‌خورد تا دور لوله را بگیرد.

کاربردهای پشم سنگ:

← کاربرد در استودیوها؛

← در ساخت درب‌های ضد سرقت؛

← کاربرد در دستگاه‌های ماینر؛

← کاربرد در دیوارهای مشترک ساختمان‌ها؛

← کاربرد در کف ساختمان‌ها؛

← کاربرد در صنعت کشاورزی؛ مانند کاشت گیاه و کشت هیدروپونیک.

مزایا و ویژگی‌های پشم سنگ:

⇐ عایق صوتی؛

⇐ برخورداری از رسانایی حرارتی؛

⇐ دافع آب و مقاوم در برابر رطوبت؛

⇐ ضد حریق و اشتعال‌زایی؛

⇐ سازگاری خوب با محیط زیست؛

⇐ استحکام و دوام بالا؛

⇐ و قابلیت عملکرد در دمای بالا (حداکثر تا 750 درجه سانتی‌گراد).

فروشگاه سالار
قیمت پشم سنگ:

در قیمت‌گذاری پشم سنگ، الیاف و روکش بسیار تاثیرگذار هستند. نیز شرکت تولیدکننده‌ و کیفیت مواد اولیه از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت پشم سنگ‌ها هستند. 

در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص انواع پشم سنگ‌ها و خرید آن‌ها می‌توانید با ما در تماس باشید.

نحوه خرید پشم سنگ:

بهترین کیفیت انواع پشم سنگ را با نازل‌ترین قیمت از فروشگاه سالار تهیه فرمائید.

مشتریان گرامی پس از انتخاب محصول مورد نظر خود، می‌توانند به‌منظور استعلام موجودی و قیمت آن و نیز خرید محصولات با شماره‌های ۵۵۶۴۶۵۲۲-۰۲۱، ۷۷۷۸۱۳۶۸-۰۲۱، ۰۹۱۲۱۸۳۱۵۳۸ تماس حاصل نمایند.  

∗امکان ارسال سریع محصولات به تهران و کرج∗

∗امکان ارسال محصولات توسط باربری به دیگر شهرها∗

LinkedIn
Telegram
WhatsApp